در نشست تحلیلی "مفهوم شناسی استکبار" تبیین شد؛

به رغم ترجمه ناپذیری مفهوم دقیق و مکتبی استکبارستیزی، جمهوری اسلامی ایران در این زمینه دست تنها نیست

نشست تحلیلی مفهوم شناسی استکبار ۱۲ آبان ۱۳۹۸ در دانشگاه لرستان با حضور اساتید دانشگاههای مختلف استان و فرمانده سپاه استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید دانشگاههای لرستان یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ نشست تحلیلی "مفهوم شناسی استکبار" در دانشگاه لرستان با حضور اساتید دانشگاههای مختلف و فرمانده سپاه استان برگزار شد.
در این میزگرد فراگیر و مبتنی بر منطق مکالمه، پس از خیر مقدم دکتر خسرو عزیزی ریاست دانشگاه و سخنان مقدماتی دکتر علی نظری، رئیس سازمان بسیج اساتیددانشگاههای لرستان، و حجه الاسلام قدرتی، مسوول نهاد رهبری دانشگاههای لرستان، موضوع مفهوم شناسی استکبار از منظر علوم سیاسی از سوی دکتر عبدالهی مورد بحث قرار گرفت. از منظر ایشان، مفهوم مکتبی استکبار ستیزی برآمده از گفتمان دینی انقلاب اسلامی بوده و قابل ترجمه ی‌دقیق در سایر گفتمانهای فکری و سیاسی نیست.
در ادامه دکتر ذوالفقاری از منظر نظریه های حاکم بر روابط بین الملل به مفهوم شناسی استکبار پرداخت و در ادامه افزود؛ امروزه جمهوری اسلامی ایران در حوزه ی مقابله با استکبار دست تنها نیست و از محور مقاومت گرفته تا مکتب فرانکفورتی ها به تقابل با خوی امپریالیستی نظام لیبرال دموکراسی برخاسته اند.
در ادامه ی این نشست، سردار کشکولی، فرمانده سپاه لرستان، نیز با اخذ دیدگاهی تاریخی - سیاسی به تبیین مفهوم استکبار با ذکر مصادیقی از برخورد های ابزاری آمریکایی ها حتی با حکومتهای دست نشانده ی خود در منطقه پرداختند و افزودند: مدتهاست شاهد شکست تمامی راهبردها و هژمونی آمریکا بویژه برای ائتلاف سازی های منطقه ای هستیم. و جامعه ی امروز به شدت محتاج روشنگری در این زمینه است.
در ادامه ی این نشست، اساتید دانشگاههای مختلف استان با تضارب آرا، به ارائه ی نظرات و مباحث خود در این زمینه پرداختند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.